Renginiai

Šventinis 25 metų jubiliejaus minėjimas

Spalio 26 d. progimnazijos aktų salėje vyko šventinis mokyklos 25 metų jubiliejaus minėjimas.

https://youtu.be/MGnhPNf7ZmE

 

Auganti kartu su Lietuva

 

Gimusi ir augusi kartu su nepriklausoma Lietuva jauniausia Panevėžio mokykla valstybės šimtmečio rudenį švenčia savo 25-erių metų darbo jubiliejų. Jau dvidešimt iš tų metų dirbama, kuriama, einama su „Šaltinio“ vardu. Šaltinis – amžino judėjimo, kaitos, prasmingų ieškojimų simbolis, tad ir jubiliejus kupinas netikėtumo, atradimų džiaugsmo, šilto prisilietimo prie kiekvieno, prasmingo pabuvimo drauge.

Pirmasis jubiliejaus akcentas buvo jau per Mokslo ir žinių dieną. Šventėje dalyvavę pimpačkiukai padovanojo gimtadienio tortą, kuris kaip simbolis visus pasitinka kas rytą mokyklos fojė. Greta sučiurleno šaltinėlis – praėjusios laidos progimnazijos auklėtinių ir jų tėvelių dovana mokyklai. Mokyklą papuošė mokytojų portretų paroda, kurią progimnazijai padovanojo buvusi mokinė fotomenininkė Liucija Karalienė. Ant kabinetų durų mokytojai sukabino mokyklos gyvenimo nuotraukas, kad visi atėję pasijustų dar tebesą mūsų bendruomenės nariai. Jų progimnazija laukė tris vakarus. Su dabar besimokančiais gimnazistais varžytasi futbolo turnyre, o buvusieji abiturientai, mokyklos darbuotojai pakviesti į be galo šiltus, įdomius susitikimus salėje, kabinetuose. Dar vieną vakarą mokytojai, mokiniai su tėveliais tarsi laiko mašina nusikėlė į XX amžiaus 9 dešimtmetį – laiką, kai dar nebuvo mokyklos, ir linksminosi diskotekoje „Sublizgėk“. Labai prasminga, graži buvo Padėkos diena, vykusi per Mokytojo dieną. Tą dieną padėkomis, sveikinimais, simboline mokytojo duona, gražiu koncertu buvo apdovanoti visi, tebekuriantys mokyklos istoriją. Gausiai bendruomenės nariai susirinko į Kristaus Karaliaus katedroje aukotas šv. Mišias, kuriose giedojo ir bendruomeninę maldą skaitė mūsų mokiniai.  Į baigiamąjį renginį atvyko daugybė svečių: keli Seimo nariai, miesto vadovai, Švietimo ir jaunimo reikalų skyriaus, mokyklų, darželių, socialinių partnerių atstovai, kaimynai, tėveliai, buvę mokiniai, „Šaltinio“ vardą turinčių Lietuvos mokyklų darbuotojai. Pasirodymo metu daina, šokiu buvo pasakojama  apie mažo šaltinėlio kelionę į jūrą – didelį ir gražų gyvenimą.

    „Šaltinio“ progimnazija toliau kuria savo istoriją – nebanalią, prasmingą, gilią.

___________________________

Liucija Lašinienė Įrašo autorius:
Liucija Lašinienė
Lietuvių kalbos mokytoja
Ankstesni įrašai


Progimnazijos aštuntokai aktyviai dalyvavo vokiečių kalbos savaitės renginiuose ir tarpmokykliniame konkurse užėmė III vietą.

Mokyklos 25-mečio proga spalio 24 d. Panevėžio Kristaus Karaliaus katedroje buvo aukojamos šv. Mišios už gyvus ir mirusius bendruomenės narius.

Pradinių klasių mokiniai spalio 23 d. susitiko su krepšinio treneriu – buvusiu mūsų mokyklos mokiniu – Vytautu Čepanoniu ir stebėjo jo sukurtą filmą apie gatvės krepšinį.

Mokyklos 25 metų jubiliejaus proga vyko susitikimai su buvusiais mokiniais ir mokytojais.

Spalio 5 d. aktų salėje vyko visiems progimnazijos darbuotojams skirtas 25-mečio jubiliejinis renginys „Padėkos diena“.