Renginiai

Integruotų projektų konferencija

Panevėžio „Šaltinio“ progimnazija jau kelerius metus vykdo trumpalaikius integruotus projektus. Šių metų naujiena – mokinių veiklos, darbai, rezultatai pristatyti salėje vykusioje konferencijoje.

Pagrindinis vykdomų projektų tikslas – ieškoti, atrasti, pažinti, sukurti. Panašiai įvardino savo projektą 7a klasės mokiniai. Jie, padedami mokytojų D. Dambrauskienės, R. Paurazienės, A. Rusakevičiaus, domėjosi 2018 metų Pjongčango olimpinėmis žaidynėmis, konferencijos dalyviams pateikė įdomios informacijos apie šį sportininkų renginį. Penktokai kartu su mokytojomis V. Jarmalavičiene, G. Pečiuliene vykdė projektą „Draugystės ikona“. Mokiniai lankėsi Rusų kultūros centre, dalyvavo ikonoterapijos užsiėmimuose, susikūrė sau ikoną. Mokytojos S. Masienė, R. Andrikonienė, A. Kuncevičienė pasiūlė 7b mokiniams projektą „Pakelk akis į dangų“. Mokiniai susipažino su teleskopais, įvairiomis planetomis, darė jų modelius, lankėsi Molėtų observatorijoje ir stebėjo žvaigždes. 6a klasės vaikai domėjosi savo miestu, lankėsi įdomiausiose vietose, iš jų parengė filmuotus reportažus draugams, vėliau savo žinias pasitikrino „Protų mūšyje“. Kitos šeštos klasės mokiniai domėjosi savo šeimos relikvija, kai kuriuos daiktus padovanojo mokyklos etnokultūros klasei, konferencijos metu pademonstravo, kaip senoliai naudojo virvę lentoms žymėti, „prosą“, kočėlą, žibalinę lempą, skaitė ištrauką iš XIX a. pabaigos knygos. Projektą „Laisvalaikis su knyga“ 5b klasės mokiniams pasiūlė mokytojos J. Švėgždienė ir A. Banienė. Jo metu vaikai perskaitė ir aptarė populiariausią 2017 metų knygą „Laimė yra lapė“, žiūrėjo mokyklos moksleivių pastatytą minėtos knygos inscenizaciją, nakvodami mokykloje organizavo vakaro skaitymus, ieškojo lobio. Svarbiausia, kad kiekvienas projekto dalyvis pasirašė sutartis su kuratorėmis pasižadėdami per atostogas perskaityti knygas: „Iš nuomšiko gyvenimo“, „Vasara su katšuniu“. Aštuntų klasių projektus jungianti grandis buvo maistas. Vienos klasės mokiniai, projektą pavadinę „Nepasiklysk maisto džiunglėse“ darė iš įvairių medžiagų sveiko maisto piramidę, kitos – sukūrė filmą „Mokausi taupyti“. Siužetas pasakojo, kaip geriausias miesto matematikas aštuntokas A. Jarockis mokė klasės drauges apskaičiuoti produktų savikainą. Šis pristatymas labiausiai patiko žiūrovams.

Konferencijos pabaigoje dalyviai, istorijos mokytojos R. Liesytės paskatinti, paminėjo Gedulo ir vilties dieną visuotine tylos minute. Tai pats prasmingiausias konferencijos pabaigos akcentas.

___________________________

Liucija Lašinienė Įrašo autorius:
Liucija Lašinienė
Lietuvių kalbos mokytoja
Ankstesni įrašai


Jau ne pirmą kartą vasarėjant progimnazija pakviečia visus Šaltiniečių bendruomenės narius, svečius į Pavasario sporto šventę.

Gegužės 29 dieną aktų salėje vyko 2–4 klasių mokinių trumpalaikių integruotų projektų pristatymas-konferencija.

Gegužės 23 d. netradicinę pamoką 7-ų klasių mokiniams vedė buvęs mokyklos fizikos mokytojas Ramūnas Masilionis – 2006 m. ekspedicijos „Misija Sibiras“ dalyvis. 

Prie „Šaltinio“ progimnazijos atidaryti „Knygų namelis“ ir „Pajautos takas“.

Kovo 20 d. jaunieji mokyklos aktoriai vyko į Paįstrio Juozo Zikaro gimnaziją, kur parodė spektakliuką pagal E. Daciūtės knygą „Laimė yra lapė“.