Renginiai

„Knygų namelio“ ir „Pajautos tako“ atidarymas

2018 metų gegužės 9 d. 18.00 val. Šaltiniečių bendruomenė rinkosi į „Knygų namelio“ atidarymą. Susirinkusiuosius pasitiko pasakų veikėjai – Pepė Ilgakojinė, Raudonkepuraitė, Snieguolė ir septyni nykštukai. Visi smalsavo, kas gi tas knygų namelis? „Knygų namelis“ – visą parą veikianti netradicinė bibliotekėlė, kurioje visi norintys galės palikti jau perskaitytas knygas ir pasiimti naujas, dar neskaitytas. Šia idėja norima paskatinti ir lavinti vaikų skaitymą, plėsti vaikų akiratį, skatinti dalinimąsi ir mainus, suteikti dar vieną galimybę skaityti vaikams, labai norintiems pažinti knygų pasaulį.

Šventinio renginio metu svečiai stebėjo Jolantos Švėgždienės ir Astos Saikauskienės parengtą spektakliuką, kuris pakvietė šventės dalyvius ir svečius prisijungti prie skaitymo idėjos. Progimnazijos direktorė Zina Stripeikienė šia ypatinga proga atrišo simbolinę juostelę, kuria buvo apjuostas namelis ir pakvietė vaikus pasidalinti knygutėmis, kurios buvo atsineštos ir paruoštos dalinimuisi. Vadovaudamiesi šūkiu „Padėk tai, ką jau perskaitei, pasiimk, ko dar neskaitei“ vaikai su dideliu entuziazmu rinkosi knygutes, kai kurie atsinešė net po keletą. Šventės dalyviai knygutes dėjo į namelį, žadėjo tęsti ir plėtoti skaitymo tradiciją.

Šventės kulminacija tapo „Pajautos takas“, kurį progimnazijos kieme paruošė Aušra Klevečkienė ir Auksuolė Urbonienė. Takas padarytas naudojant gamtines medžiagas (smėlis, akmenėliai, gilės, kaštonai, kankorėžiai, medžio drožlės), kuriomis vaikštant be avalynės aktyvėja kraujotaka. Vaikai džiaugėsi tako idėja, iššokę iš batų išbandė jį kartu su tėveliais.

 

___________________________

Rūta Vainauskaitė Įrašo autorius:
Rūta Vainauskaitė
Direktoriaus pavaduotoja ugdymui
Ankstesni įrašai


Kovo 20 d. jaunieji mokyklos aktoriai vyko į Paįstrio Juozo Zikaro gimnaziją, kur parodė spektakliuką pagal E. Daciūtės knygą „Laimė yra lapė“.

Balandžio 12 d. progimnazijos aktų salėje vyko Panevėžio miesto bendrojo ugdymo mokyklų 3–4 klasių mokinių ugdymo karjerai konkursas „Pasimatuok profesiją“.

Kaip ir kiekvienais metais „Šaltinio“ progimnazijos pradinių klasių mokiniai dalyvavo konkurse „Vaikų Velykėlės“.

Balandžio 10 d. Šaltiniečių bendruomenės nariai lankėsi Lietuvos Respublikos Seimo rūmuose.

Kaip ir kasmet, kada vis labiau įdienoja saulė, pražysta pirmosios snieguolės, kada pakvimpa Velykomis, kartu su pavasariu į Panevėžio „Šaltinio“ progimnaziją ateina smagi kultūrinės, meninės, praktinės veiklos diena „Kūrybinės dirbtuvėlės. Pavasario mugė“. Šių metų renginys skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui.