Renginiai

2–4 klasių projektų pristatymas

2018 m. gegužės 29 dieną aktų salėje vyko 2–4 klasių mokinių trumpalaikių integruotų projektų pristatymas-konferencija.

Nuo duonos iki knygos

Projektinė veikla jau tampa „Šaltinio“ progimnazijos kasdienybe. Graži tradicija – vykdyti įvairiatemius projektus – į veiklą įtraukia visus 2–8 klasių mokinius. Juos, baigiantis mokslo metams, klasių atstovai pristato mokyklos bendruomenei.

Kiekvieno žmogaus gyvenimas neatsiejamas nuo duonos. Todėl 2b klasės mokiniai kartu su mokytoja M. Greičiuviene ir bibliotekos tarnautoja A. Baniene vykdė projektą „Viskas iš rugio“. Antrokai per mokslo metus susipažino su javais, darė darbelius iš šiaudų, rinko patarles, mįsles apie duoną, etnokultūros klasėje domėjosi „duonos keliu“, pavasarį vieną naktį praleido mokykloje ir kepė duoną. Pristatymo metu mokiniai, vaidindami pasaką apie ūkininką ir vilką, pasakojo apie duonos kelią iki stalo, po to žiūrovus pavaišino iš ryto pačių iškepta duonele. Trečiokai su mokytojomis G. Grinke, Ž. Ketvirtiene darė tyrimą. Pavadinę jį „Svogūnėlį sodinau, jį daržely auginau“ mokiniai ne tik sodino šias daržoves, jas augino, laistė, bet ir matavo, lygino, svėrė, o rezultatus pristatė kitų klasių mokiniams. 2a ir 2c mokinukai (mokytojos D. Ragažinskienė, S. Bekerienė) paminėjo Lietuvos šimtmetį matematiškai. Jų projekto pavadinimas „Magiškasis skaičius – 100“. Mokiniai ieškojo šimtukų įvairiose gyvenimo situacijose. Jų gali būti visokių, net dainų, natų, stygų. Su įvairiomis stygomis, pradedant gitaros, baigiant balso, susipažino 3c klasės mokiniai, padedami L. Andrikonytės ir D. Kropienės. Kiti trečiaklasiai projekto metu savo aplinkoje ieškojo fizikinių reiškinių. Jiems padėjo pedagogės A. Klevečkienė, G. Jasaitienė, D. Gudienė. Tos pačios mokytojos mokė pradinukus tyrinėti žodžius, ieškoti jų prasmės. Ketvirtokai kartu su savo mokytojomis V. Baroniene ir S. Varanauskiene bei bibliotekininke A. Baniene savo veiklą siejo su knyga: lankėsi miesto bibliotekose, Knygnešių muziejuje Ustronėje, dalyvavo Šiaurės šalių bibliotekų savaitėje, nakvodami mokykloje organizavo vakaro skaitymus.

Veiklų buvo daugybė, įvairių, visos įdomios, įtraukė į projektinę veiklą kiekvieną mokinį. Kitais mokslo metais bus vykdomi nauji projektai.

___________________________

Liucija Lašinienė Įrašo autorius:
Liucija Lašinienė
Lietuvių kalbos mokytoja
Ankstesni įrašai


Gegužės 23 d. netradicinę pamoką 7-ų klasių mokiniams vedė buvęs mokyklos fizikos mokytojas Ramūnas Masilionis – 2006 m. ekspedicijos „Misija Sibiras“ dalyvis. 

Prie „Šaltinio“ progimnazijos atidaryti „Knygų namelis“ ir „Pajautos takas“.

Kovo 20 d. jaunieji mokyklos aktoriai vyko į Paįstrio Juozo Zikaro gimnaziją, kur parodė spektakliuką pagal E. Daciūtės knygą „Laimė yra lapė“.

Balandžio 12 d. progimnazijos aktų salėje vyko Panevėžio miesto bendrojo ugdymo mokyklų 3–4 klasių mokinių ugdymo karjerai konkursas „Pasimatuok profesiją“.

Kaip ir kiekvienais metais „Šaltinio“ progimnazijos pradinių klasių mokiniai dalyvavo konkurse „Vaikų Velykėlės“.