Muziejus

Mokyklos istorijos muziejus įkurtas 2009 metų lapkričio 27 dieną. Jame saugomi ir eksponuojami klasių nuotraukų albumai, mokyklos metraščiai, vidurinės mokyklos vėliava, simbolinis mokyklos raktas, mokinių kūrybiniai darbai, dovanos mokyklai, suvenyrai, sportininkų iškovotos taurės, projektų nuotraukos ir aprašai, vaizdajuostės ir kompaktiniai diskai su mokyklos renginių vaizdo medžiaga. Eksponuojama gausybė nuotraukų, abiturientų „testamentai“ ir kitokie šmaikštūs plakatai, primenantys buvusias Šimtadienio, Paskutinio skambučio tradicijas. Muziejuje galima pamatyti rašomąją mašinėlę, kuria buvo spausdinami pirmieji mokyklos dokumentai, medinius skaičiuotuvus bei pirmąjį mokyklos kompiuterį. Čia eksponuojami ir pirmieji mokyklos vadovėliai, mokyklos mokytojų išleistos mokymo priemonės bei kiti leidiniai.

Su mokyklos istorija muziejuje lankytojus supažindina jaunieji gidai. Muziejaus vadovė – Aldona Banienė.

Mokyklos istorijos muziejaus ženklas-logotipas

Muziejaus ženklą-logotipą 2012 m. sukūrė 7a klasės mokinė Gintarė Jukštaitė.MUZIEJAUS RENGINIAI

 

Mokyklos muziejuje – mokytojos lėlės

2017 metų sausio–vasario mėnesiais mokyklos istorijos muziejuje veikė pradinių klasių mokytojos Meilutės Greičiuvienės lėlių kolekcijos paroda. Ekspozicijoje buvo galima pamatyti 230 lėlių. Apie savo pomėgį mokytoja sakė: „Vaikystėje labai mėgau žaisti su lėlėmis. Džiaugiausi, kai mama net per aštuonioliktąjį gimtadienį padovanojo didelę vaikščiojančią lėlę. Gimus dukrai, kartu su ja žaidėme su lėlėmis. Justina užaugo, išvyko mokytis ir dirbti svetur. Jos žaislai liko pas mane. Lėlės padėjo ir padeda laukti grįžtančių vaikų, o per vasaros atostogas – mokinių. Žinodami mano hobi, lėles dovanoja draugai, giminaičiai. Nejučia pas mane „apsigyveno“ apie 250 įvairiausių lėlyčių. Visos lėlės man labai mielos ir gražios“.

Kolekcijoje yra lėlių iš įvairių pasaulio šalių ir miestų: Surinamio, Maroko, Anglijos, Vokietijos, Kalifornijos, Rusijos, Prancūzijos, Dubajaus, Floridos. Lėlės turi vardus, įdomias istorijas, įsimintinus ir įvairius pažįstamus žmones primenančius veidukus. Yra lėlių kūdikių, kalbančių, dainuojančių, kvepiančių karamele, lėlių damų, tautinių ir skirtingų rasių lėlyčių. Vienos jų iš porceliano, plastiko, kitos – medžiaginės.

Parodą aplankė dauguma mokyklos mokinių, mokyklos darbuotojų, sulaukėme svečių iš Panevėžio socialinių paslaugų centro. Muziejaus lankytojai buvo sužavėti lėlėmis, atpažino animacinių filmų, knygų veikėjus.

Aplankę parodą, mokiniai dalyvavo muziejaus edukacinėje programoje. Joje galima išsikirpti po popierinę lėlę, pabūti dizaineriais ir sukurti joms drabužėlius, arba, kaip senovėje, iš lino atraižėlių, kitokių skudurėlių, siūlų padaryti medžiaginę lėlytę.

 

DALYVAVIMAS KONKURSUOSE

 

Šalies mokyklų muziejų apžiūros konkurse – II vieta

Šalies mokyklų muziejų apžiūros konkurse Panevėžio „Šaltinio“ progimnazijos muziejus laimėjo II vietą.

II laipsnio diplomas muziejaus vadovei Aldonai Banienei buvo įteiktas šalies mokyklų muziejų apžiūros konkurso respublikinėje konferencijoje „Projektinė ir edukacinė veikla mokyklos muziejuje“, kuri vyko 2017 m. lapkričio 22 d. Vilniuje, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centre.

Už kūrybinį indėlį ir atliktus darbus šalies mokyklų muziejų apžiūros konkurse, pagyrimo raštais buvo apdovanotos 7 klasės mokinės Irma Grygelytė ir Rugilė Piragytė.

...

Šalies mokinių etnokultūros projekte „Tautos dvasios beieškant“ – I vieta

7a klasės mokiniai šalies mokinių etnokultūros projekte „Tautos dvasios beieškant“ laimėjo I vietą (mokytojos Dalia Vašėtienė, Aldona Banienė, Ramunė Liesytė): Urtė Dambrauskaitė, Nedas Baranovskij, Pijus Gaidžiūnas, Matas Žeromskis, Monika Aleknavičiūtė, Rusnė Mulevičiūtė, Mantė Pšitulskytė, Kamilė Stasiūnaitė, Jorilė Varnaitė, Ugnė Vilkelytė.

2017 m. lapkričio 22 dieną savo projektą septintokai pristatė Vilniuje, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centre.

...

Aukštaitijos regiono mokyklų muziejų apžiūroje – III vieta

Aukštaitijos regiono mokyklų muziejų apžiūroje mūsų progimnazijos istorijos muziejus 2017 m. laimėjo III vietą. Spalio 25 d. Kaune, regioninėje mokyklų muziejų apžiūros konkurso praktinėje-metodinėje konferencijoje, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro pagyrimo raštais už aktyvią kraštotyrinę veiklą buvo apdovanotos 7 klasės mokinės Rugilė Piragytė ir Irma Grygelytė.

...

Šalies mokinių kraštotyriniame-kūrybiniame konkurse „Senų knygų, rankraščių lobiai bibliotekoje“ – I vieta

2016 m. progimnazijos mokiniai dalyvavo šalies mokinių kraštotyriniame-kūrybiniame konkurse „Senų knygų, rankraščių lobiai bibliotekoje“ ir laimėjo pirmąsias vietas.

Nerija Remeikaitė ir Saulė Marija Astravaitė, 8a klasės mokinės, parašė darbą, skirtą projektui „Šiaurės šalių bibliotekų savaitė“ (darbo vadovė Aldona Banienė).

8b klasės mokinys Justas Remeikis ir 6c klasės mokinys Tonis Petronis nupiešė piešinius, skirtus Martyno Mažvydo „Katekizmui“.

Konkurso baigiamasis renginys ir nugalėtojų apdovanojimas vyko 2016 m. lapkričio 11 d. Vilniuje, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centre.

Atnaujinta: 2018-01-16