Muziejus

Mokyklos istorijos muziejus įkurtas 2009 metų lapkričio 27 dieną. Jame saugomi ir eksponuojami klasių nuotraukų albumai, mokyklos metraščiai, vidurinės mokyklos vėliava, simbolinis mokyklos raktas, mokinių kūrybiniai darbai, dovanos mokyklai, suvenyrai, sportininkų iškovotos taurės, projektų nuotraukos ir aprašai, vaizdajuostės ir kompaktiniai diskai su mokyklos renginių vaizdo medžiaga. Eksponuojama gausybė nuotraukų, abiturientų „testamentai“ ir kitokie šmaikštūs plakatai, primenantys buvusias Šimtadienio, Paskutinio skambučio tradicijas. Muziejuje galima pamatyti rašomąją mašinėlę, kuria buvo spausdinami pirmieji mokyklos dokumentai, medinius skaičiuotuvus bei pirmąjį mokyklos kompiuterį. Čia eksponuojami ir pirmieji mokyklos vadovėliai, mokyklos mokytojų išleistos mokymo priemonės bei kiti leidiniai.

Su mokyklos istorija muziejuje lankytojus supažindina jaunieji gidai. Muziejaus vadovė – Aldona Banienė.

Mokyklos istorijos muziejaus ženklas-logotipas

Muziejaus ženklą-logotipą 2012 m. sukūrė 7a klasės mokinė Gintarė Jukštaitė.

MUZIEJAUS VEIKLA

Mokyklos muziejuje – mokytojos lėlės

2017 metų sausio–vasario mėnesiais mokyklos istorijos muziejuje veikė pradinių klasių mokytojos Meilutės Greičiuvienės lėlių kolekcijos paroda. Ekspozicijoje buvo galima pamatyti 230 lėlių. Apie savo pomėgį mokytoja sakė: „Vaikystėje labai mėgau žaisti su lėlėmis. Džiaugiausi, kai mama net per aštuonioliktąjį gimtadienį padovanojo didelę vaikščiojančią lėlę. Gimus dukrai, kartu su ja žaidėme su lėlėmis. Justina užaugo, išvyko mokytis ir dirbti svetur. Jos žaislai liko pas mane. Lėlės padėjo ir padeda laukti grįžtančių vaikų, o per vasaros atostogas – mokinių. Žinodami mano hobi, lėles dovanoja draugai, giminaičiai. Nejučia pas mane „apsigyveno“ apie 250 įvairiausių lėlyčių. Visos lėlės man labai mielos ir gražios“.

Kolekcijoje yra lėlių iš įvairių pasaulio šalių ir miestų: Surinamio, Maroko, Anglijos, Vokietijos, Kalifornijos, Rusijos, Prancūzijos, Dubajaus, Floridos. Lėlės turi vardus, įdomias istorijas, įsimintinus ir įvairius pažįstamus žmones primenančius veidukus. Yra lėlių kūdikių, kalbančių, dainuojančių, kvepiančių karamele, lėlių damų, tautinių ir skirtingų rasių lėlyčių. Vienos jų iš porceliano, plastiko, kitos – medžiaginės.

Parodą aplankė dauguma mokyklos mokinių, mokyklos darbuotojų, sulaukėme svečių iš Panevėžio socialinių paslaugų centro. Muziejaus lankytojai buvo sužavėti lėlėmis, atpažino animacinių filmų, knygų veikėjus.

Aplankę parodą, mokiniai dalyvavo muziejaus edukacinėje programoje. Joje galima išsikirpti po popierinę lėlę, pabūti dizaineriais ir sukurti joms drabužėlius, arba, kaip senovėje, iš lino atraižėlių, kitokių skudurėlių, siūlų padaryti medžiaginę lėlytę.

DALYVAVIMAS KONKURSUOSE

2016 m. progimnazijos mokiniai dalyvavo šalies mokinių kraštotyriniame-kūrybiniame konkurse „Senų knygų, rankraščių lobiai bibliotekoje“ ir laimėjo pirmąsias vietas.

Nerija Remeikaitė ir Saulė Marija Astravaitė, 8a klasės mokinės, parašė darbą, skirtą projektui „Šiaurės šalių bibliotekų savaitė“ (darbo vadovė Aldona Banienė).

8b klasės mokinys Justas Remeikis ir 6c klasės mokinys Tonis Petronis nupiešė piešinius, skirtus Martyno Mažvydo „Katekizmui“.

Konkurso baigiamasis renginys ir nugalėtojų apdovanojimas vyko 2016 m. lapkričio 11 d. Vilniuje, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centre.

Atnaujinta: 2017-05-31