Biblioteka

BIBLIOTEKOS DARBO LAIKAS

Abonementas

Pirmadienį–ketvirtadienį | 9.00–15.30 val.

Pietų pertrauka | 11.30–12.00 val.

Penktadienį | 8.00–14.30 val.

Pietų pertrauka | 14.00–14.30 val.

 

Bibliotekininkė – Loreta Žilienė

El. paštas biblioteka@saltinio.panevezys.lm.lt

 

rekomenduojama-literatura.docx
naudojimosi-biblioteka-taisykles2016.docx

Naujai gautos knygos bibliotekoje laisvalaikio skaitymams

Rekomenduojamų perskaityti knygų sąrašas vasarai

 

Aštuntokų dovana progimnazijos bibliotekai

„Tegul ši dovana dar ilgai primins apie mus, aštuntokus, ateinančioms kartoms. Atverkite dar ne vieną gyvenimo išminties puslapį ir pasisemkite iš jo stiprybės, optimizmo, naujų idėjų... 2020-06-15“.

Taip parašė VII progimnazijos laidos aštuntokai, dovanodami knygas mokyklos bibliotekai. Dovanotos 22 vertingos knygos, kurių autoriai Kristina Sabaliauskaitė, Yuval Noah Harari, Jojo Moyes, Ruta Sepetys ir kiti.

Nuoširdžiai dėkojame aštuntokams ir jų tėveliams už puikią dovaną progimnazijai!

Elektroninės knygos

Leidykla „Tikra knyga“ https://tikraknyga.lt/produkto-kategorija/elektronines-knygos/?fbclid=IwAR0-gP9D_tOnJrg9Orfdy4aXiwsCQbAfB03dxC9qzHfStXJ0qPT7Q_NZjwE

 

„Knygų Kalėdos“ 2019 m. (2 savaitė)  

Dėkojame padovanojusiems  mokyklos bibliotekai knygų:

Mokytojai  Gitanai  Jasaitienei 

Zylė K. „Sukeistas“

Pavaduotojai Daliai Vašėtienei

Sege P. „Besimokanti mokykla“

8b klasės mokiniui Laurynui Taraškevičiui

Zylė K. „Sukeistas“

1a klasės mokiniui Jokūbui Kaščioniui

Ežerinytė I. „Skiriama Rivai“ ir „20 asmenybių, kurios pakeitė pasaulį“

2a klasės mokiniams

Dirgėla T. „Benas – sapnų siuvėjas“

3a klasės mokiniams

Dirgėla T. „Benas – sapnų siuvėjas“

Zylė K. „Sukeistas“

3a klasės mokiniui Ignui Laurinavičiui

 Widmark M.  „Sekliai Lasis ir Maja. Cirko paslaptis“

 Jenkins E. „Žaisliukų išdaigos“

 Navakas K. „Žvėreliai mokosi dūkti“

4c klasės mokiniams

 Walliams D. „Blogas tėtis“

7a klasės mokiniams

Landsbergis Vytautas V. „Žalčių karalienė“         

 

Knygų Kalėdos 2019 (1 savaitė)

Dėkojame padovanojusiems mokyklos bibliotekai knygų:

1b klasei

Dirgėla T. „Benas – sapnų siuvėjas“

3b klasės mokiniui Vaitkevičiui Lukui padovanojusiam 4 knygas:

Dirgėla T. „Benas – sapnų siuvėjas“, Landsbergis Vytautas V. „Žalčių karalienė“,

Ežerinytė I. „Skiriama Rivai“, Landsbergis Vytautas V. „Pūkis karalius“

4b klasės mokinei Vivienai Mihalyko Kindurytei

Šukys D. „Trys paršiukai, Spirabyra ir sugižęs pienas“

5a klasei

Meškauskaitė A., Venislovaitė „Istorijos skanėstai“

5a klasės mokiniui Laurinavičiui Domantui

R. Dahlas „Denis pasaulio čempionas“ ir

K. Stuart „Kaladėlių berniukas“

6b klasei

„Netvarkos nykštukas“. Enciklopedija

8b klasei

Landsbergis Vytautas V. „Žalčių karalienė“

8b klasės mokinei Matelytei Raimondai

Lawrence Th. „Mistinis miestas“

 

Metų knygos 2019

Paskelbtos 2019-ųjų Metų knygos. Vaikų – Inga Zarambaitė „Stebuklingi senelio batai“. Paauglių – Ilona Ežerinytė „Skiriama Rivai“. Suaugusiųjų – Vytautas Kaziela „Alyvmedžiai“ (lyrika), Marius Gailius „Oro“.

Metų knygų rinkimai 2019

Vaikų kategorijos knygos, už kurias balsavo 1–5 klasių mokiniai:

Dovilė Zavedskaitė, iliustr. Jurga Šarmavičiūtė, „Lietus ir skafandras“,

Ignė Zarambaitė, iliustr. Vanda Padimanskaitė, „Stebuklingi senelio batai“ (Metų knyga),

Paulius Norvila, iliustr. Jurga Šulskytė, „Strykt pastrykt“,

Tomas Dirgėla, iliustr. Dalia Karpavičiūtė, „Benas – sapnų siuvėjas“,

Vytautas V. Landsbergis, iliustr. Dalia Karpavičiūtė, „Pūkis karalius“.

6–8 klasių mokiniai balsavo už paauglių kategorijos knygas:

Ilona Ežerinytė, „Skiriama Rivai“ (Metų knyga),

Kotryna Zylė, „Sukeistas“,

Audronė Meškauskaitė, Aurina Venislovaitė, iliustr. Inga Dagilė, „Istorijos skanėstai“,

Vytautas V. Landsbergis, „Žalčių karalienė“.

http://metuknygosrinkimai.skaitymometai.lt/

Knygų vaikams penketukas

http://metuknygosrinkimai.skaitymometai.lt/index.php?1958143940

Knygos paaugliams

http://metuknygosrinkimai.skaitymometai.lt/index.php?-458408593

 

BIBLIOTEKOS RENGINIAI

Nuotolinė viktorina, skirta knygnešiams

2020 m. gegužės 7 dieną bibliotekos tarnautoja Aldona Banienė 4b klasės mokiniams nuotolinėje integruotoje pasaulio pažinimo ir lietuvių kalbos pamokoje pristatė skaidres bei organizavo viktoriną apie spaudos draudimo laikotarpį ir knygnešius „Kahoot“ programėle. Viktorina buvo skirta Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienai. Joje geriausiai pasirodė ketvirtokai Urtė, Austėja ir Gustas.

Pirmokai skaitė savo augintiniams

Panevėžio „Šaltinio“ progimnazijos 1b klasės mokiniai, paskatinti mokytojos Aušros Klevečkienės, 2020 m. balandžio mėnesį, per karantiną, skaitė savo augintiniams.

https://youtu.be/FzYPMPqjyKs

H. K. Anderseno pasakų iliustracijų paroda

Balandžio 2-ąją – žymaus pasakininko Hanso Kristiano Anderseno gimimo ir Tarptautinę vaikų knygos dieną – progimnazijos biblioteka pakvietė skaityti pasakas ir jas iliustruoti. 2020 m. balandžio mėnesį 1–7 klasių mokiniai sukūrė 79 kūrybinius darbus. Iliustruotos šios pasakos: „Coliukė“, „Bjaurusis ančiukas“, „Jonas kvailys“, „Penki iš vienos ankšties“, „Drąsus cino kareivis“ / „Alavinis kareivėlis“, „Princesė ant žirnio“, „Kiauliaganys“, „Lakštingala“, „Mergaitė su degtukais“, „Nauji karaliaus drabužiai“, „Sraigė ir radastas“, „Piemenaitė ir kaminkrėtys“, „Sniego karalienė“, „Sniego senis“, „Undinėlė“, „Vandens lašas“, „Laukinės gulbės“.

Dėkojame skaitytojams ir iliustracijų kūrėjams!

Virtuali darbų paroda https://youtu.be/R6lhGDktN7Y

 

Viktorina, skirta Vytauto V. Landsbergio knygai „Pūkis karalius“

2020 m. sausio mėnesį 1–2 klasių mokiniai skaitė Vytauto V. Landsbergio knygą „Pūkis karalius“. Per dailės ir technologijų pamokas, panaudodami įvairias technikas, gamino pagrindinį šios knygutės veikėją. Mokiniai savo atminties, supratimo gebėjimus pasitikrino klausimų viktorinoje „Ar prisimeni?“, kurią sudarė ir organizavo mokytoja Snaigė Varanauskienė, panaudodama „Kahoot“ programą. Prieš viktoriną mokyklos bibliotekininkė Loreta Žilienė mokiniams papasakojo apie knygos autorių, supažindino su dar keliomis Vytauto V. Landsbergio knygomis.

Sveikiname viktorinos nugalėtojus: Joną ir Igną (1a kl.), Simoną ir Eglę (1b kl.), Orlandą (1c kl.), Ugnę ir Nojų (2a kl.), Rusnę ir Andrių (2b kl.), Urtę ir Godą (2c kl.).

 

Šiaurės šalių literatūros savaitė 2019

2019 m. lapkričio 11–17 dienomis Panevėžio „Šaltinio“ progimnazija jau septynioliktą kartą dalyvavo Šiaurės šalių literatūros savaitėje. Projektą organizuoja asociacijų „Norden“ sąjunga, kuri kartu su mokyklomis, bibliotekomis ir skaitymo entuziastais nuo Grenlandijos Vakaruose iki Baltijos šalių Rytuose, kasmet kuria vieną didžiausių skaitymo įvykių Šiaurės Europos regione. Kai metų laikas mūsų kraštuose pats tamsiausias, mes užsidegame žvakę ir atsiverčiame knygą. Tokia yra pagrindinė Šiaurės šalių literatūros savaitės idėja.

Lapkričio 11 dieną, pirmadienį, progimnazijos aktų salėje vyko Šiaurės šalių literatūros savaitės mokykloje atidarymas „Žodžio ir šviesos šventė“. Bibliotekos tarnautoja Aldona Banienė pristatė savaičių pagrindinę idėją, spalvingą jų istoriją mokykloje. Simbolines žvakes ant originalios žvakidės uždegė ją nukaldinusio kalvio dukra mokytoja Geta Pečiulienė. Vėliau 1–4 ir 5b klasės mokiniai klausėsi Astridos Lindgren kūrinio „Pepė Ilgakojinė“ ištraukos skaitymo balsu. Skyrių „Pepė švenčia gimimo dieną“ vaizdingai skaitė pradinių klasių mokytoja Snaigė Varanauskienė. Klausytojai nusikėlė į vakarėlį Viloje Vilaitėje, kur savo vietą prie stalo turėjo Tomis bei Anika, beždžionėlė Ponas Nilsonas ir net Pepės Ilgakojinės arklys.

Po atidaus klausymo vaikų laukė įspūdingas Pepių paradas ir judrieji žaidimai „Švenčiame Pepės gimtadienį“. Pepių parade pasirodė net 44 Pepės!

Kitomis savaitės dienomis 5–8 klasių progimnazijos mokiniai dalyvavo įvairiuose renginiuose tema „Šventės Šiaurės šalyse“. Lapkričio 14 dieną bibliotekos skaitykloje vyko renginys „Švenčių tradicijos Šiaurės šalyse“. Mokiniai, paskatinti istorijos mokytojos Ramunės Liesytės ir etikos mokytojo Vlado Izdūnio, susiskirstė į komandas, kurių kiekvienoje buvo po kelis šeštokus ir aštuntokus. Komandos pristatė skirtingų Šiaurės šalių šventes, jų tradicijas, patiekalus. Po įdomių pristatymų renginio dalyviai vaišinosi šiaurietiškais skanėstais ir gėrė kvapnią mokytojo Vlado sudžiovintų mėtų arbatą. Lapkričio 15 dieną bibliotekos skaitykloje smagų dviejų turų proto mūšį, skirtą Šiaurės šalims, 8b klasės mokiniams organizavo geografijos mokytoja Ligita Brazytė. Nepaprastai šiltą, jaukų, nuotaikingą ir įdomų vakarą „Įvairiapusis švenčių veidas“ surengė septintų klasių mokiniai ir mokytoja Jolanta Švėgždienė. Lietuvių kalbos mokytojos Lina Čyžienė ir Birutė Budreikienė 6a, 6b, 5a ir 5c klasių mokiniams garsiai skaitė Astridos Lindgren knygos „Pepė Ilgakojinė“ skyrių „Pepė švenčia gimimo dieną“. Mokiniai aptarė kūrinį ir jį iliustravo.

Bibliotekoje veikė Šiaurės šalių rašytojų knygų, mokinių kūrybinių darbų, Astridos Lindgren knygų herojų lėlių iš mokytojos Meilutės Greičiuvienės kolekcijos parodos. 

Tarptautinė vaikų knygos diena 2019

Balandžio 2-oji – Tarptautinė vaikų knygos diena ir garsaus pasakininko Hanso Christiano Anderseno gimimo diena. Ta proga progimnazijos bibliotekininkės supažindino pailgintos mokymosi dienos grupę lankančius pirmokus su vaikiškomis knygelėmis apie paukščius, paskaitė pasaką „Akylūs paukščiai“. Vėliau mokiniai iš popieriaus lankstė paukščiukus, juos nuspalvino ir skaitykloje parengė parodėlę.

Skaitome knygą „Draugystė ant straublio galo“

Vasario mėnesio pirmą savaitę visos pradinukų klasės su mokytojomis apsilankė skaitykloje ir susipažino su „Metų knygos 2018“ rinkimuose dalyvaujančia Mariaus Marcinkevičiaus ir Aušros Kiudulaitės iliustracijų knygele „Draugystė ant straublio galo“. Mokiniai atidžiai klausė bibliotekos tarnautojos Aldonos Banienės skaitymo balsu, atsakė į klausimus, žaidė smagų žaidimą „O jeigu aš būčiau...“, nagrinėjo iliustracijas vartydami ir skaitydami knygeles bei skenuotus lapus kompiuteryje, ieškojo teisingų atsakymų, 3–4 klasių vaikai patys skaičiavo balus. Tiek pirmokai, tiek ketvirtokai karpė, lankstė, piešė ir pasigamino „Draugystės vokus“, o ant jų priklijavo „Draugystės pašto“ ženklus. 

Knygų Kalėdos 2018

Dėkojame dalyvavusiems akcijoje „Knygų Kalėdos 2018“. Bibliotekos fondą papildė 41 nauja knyga (sąrašą pridedame). Kviečiame apsilankyti bibliotekoje ir skaityti naujausias knygas.

Knygų Kalėdos 2018 - 41 knyga

 

Šiaurės šalių literatūros savaitė 2018

Lapkričio 12–18 dienomis progimnazija dalyvavo Šiaurės šalių literatūros savaitėje „Herojai Šiaurės šalyse“, kurią rengia Asociacijų Norden Sąjunga. Lapkričio 12 d., pirmadienį, 9 val. ryte į bibliotekos skaityklą susirinkę 3b klasės mokiniai, jaukiai degant žvakutėms, klausėsi mokytojos Meilutės Greičiuvienės bei bibliotekininkių balsu skaitomos švedų Elias ir Agnes Vahlundų knygos vaikams „Superherojų vadovas“ ištraukos, ekrane stebėjo puikias knygos iliustracijas. Vėliau mokiniai pasigamino superherojų kaukes. Tą dieną ir kitomis savaitės dienomis skaitykloje, klasėse to paties kūrinio skaitymo klausėsi ir kiti pradinių klasių mokiniai bei dorinio ugdymo pamokas lankantys penktokai.

4c klasės mokiniai sukūrė savo klasės „Superherojų vadovą“, įvardijo savo baimes ir sprendė, kaip su jomis kovoti. 4b klasės mokiniai surengė piešinių knygos tema parodą.

Lietuvių kalbos mokytojos Jolantos Švėgždienės 6 ir 8 klasių mokiniai padovanojo nuotaikingą Šiaurės šalių rašytojų literatūrinių veikėjų vakarą „Herojų karnavalas“, kuriame įsijautė į herojų vaidmenis, žodžiu ir šokiu pristatė rašytojus ir įkūnytus veikėjus. Aktų salės scenoje pasirodė H. K. Anderseno pasakų, Astridos Lindgren, Selmos Lagerliof, Tuvės Janson knygų herojai, legendų ir sagų vikingai, padavimų ir pasakų troliai.

Lietuvių kalbos mokytojos Liucijos Lašinienės mokiniai skaitė A. Lindgren knygą „Ronja plėšiko duktė“ ir klausėsi radijo vaidinimo.

Bibliotekos skaitykloje veikė Šiaurės šalių bibliotekų savaitėms skirtų plakatų, atvirlaiškių, Šiaurės šalių rašytojų knygų parodos. Ypač vaikus smagiai nuteikė lėlių herojų paroda.

Lietuviškų pasakų popietė

Bibliotekos skaitykloje 2018 m. gegužės 7 dieną vyko lietuviškų pasakų popietė, skirta Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienai. 2b klasės mokiniai suvaidino pasaką „Kaip vilkas mokinosi kepti duoną“. Pirmokai klausė mokytojos Dalės bei bibliotekininkės Loretos skaitomos pasakos „Jaučio trobelė“ ir beklausydami patys vaidino. Vėliau mokiniai lankstė ir spalvino namelius-jaučio trobeles.

5b klasės žaidimas „Knygosūkis“

5b klasės mokiniai šiais mokslo metais dalyvauja trumpalaikiame integruotame projekte „Skaitau knygas“. 2018 m. balandžio 17 dieną jie parodė savo žinias smagiame žaidime bibliotekos skaitykloje „Knygosūkis, kurį vedė mokytoja Jolanta Švėgždienė ir bibliotekininkė Aldona Banienė. Penktokai susikaupę galvojo, suko „Laimės ratą“ ir nuoširdžiai džiaugėsi teisingais atsakymais.

Dėkojame miesto „Smėlynės“ bibliotekai, kuri paskolino žaidimą.

Susitikimas su geriausios 2017 metų knygos vaikams „Laimė yra lapė“ kūrėjomis: rašytoja Evelina Daciūte ir iliustratore Aušra Kiudulaite

Progimnazijos pradinių klasių mokiniai 2018 m. kovo 8 dieną aktų salėje susitiko su geriausios 2017 metų knygos vaikams „Laimė yra lapė“ kūrėjomis: rašytoja Evelina Daciūte ir iliustratore Aušra Kiudulaite, uždavė joms klausimus, papasakojo apie aktų salėje iškabintus savo piešinius, paprašė autografų.

Susitikimo pradžioje vaikai pamatė lietuvių kalbos mokytojos Jolantos Švėgždienės pagal knygą pastatytą trumpą savitą spektakliuką, kuriame šauniai pagrindinį Povilo vaidmenį atliko 7a klasės mokinys Tonis Petronis, lapės balsu kalbėjo ir dainavo 7b klasės mokinė Gabrielė Indriūnaitė, o su lapute vaidino 5a klasės mokinė Dominyka Švėgždaitė.

Knygų Kalėdos 2017

Direktorė Zina Stripeikienė, Mokinių taryba ir bibliotekininkės dėkojame visiems, prisidėjusiems prie akcijos „Knygų Kalėdos 2017“. Biblioteką papildė net 84 knygos (sąrašą pridedame). Kviečiame apsilankyti bibliotekoje ir skaityti naujausias knygas.

Knygų Kalėdos 2017. Akcijos dalyvių ir knygų sąrašas.

 

 

 

Šiaurės šalių bibliotekų savaitė

Mažųjų skaitymai „Dėdė Rudenėlis“

2017 m. spalio 26 d. mažieji pirmokėliai bibliotekoje dalyvavo skaitymuose „Dėdė Rudenėlis“.

Skaitomiausios knygos bibliotekoje 2016–2017 m. m.

Gegužės 22–31 dienomis vyko skaitomiausių mokyklos bibliotekos knygų rinkimai.

Išrinktos vienos iš mokinių labiausiai skaitomų knygų:

1. Žutautė L. Kakė Makė ir pavogtas laikas. – Vilnius: Alma littera, 2015. – 34 p., iliustr.;

2. Žutautė L. Kakė Makė ir svajonių gimtadienis. – Vilnius: Alma littera, 2016. – 36p., iliustr.;

3. Knister. Ragana Lilė apverčia mokyklą aukštyn kojomis. – Vilnius: Spauda. – 87 p.;

4. Mcadows D. Gintareinė – oranžinė fėja. – Vilnius: Alma littera, 2006. – 78 p.;

5. Russell R. Prietrankos dienoraštis. – Vilnius: Alma littera, 2013. – 321 p.

...

Aktyviausiai 2016–2017 m. m. skaitę mokiniai, gavę bibliotekos padėkas:

Sprainaitytė Skaistė, 3a klasė;

Ryliškytė Goda, 3b klasė;

Grigaravičiutė Milena, 6b klasė;

Dubauskaitė Eglė, 6c klasė.

Dėkojame jiems ir taip pat 1-ųjų klasių mokiniams, aktyviai lankiusiems biblioteką.

...                  

4a klasės mokinių piešiniai, skirti Nacionalinei bibliotekų savaitei

Nacionalinės bibliotekų savaitės skaitymai

Maži ežiuko sapnai

4b klasės mokiniai ir mokytoja Lina Andrikonytė 2017 m. balandžio 26 d. bibliotekos skaitykloje klausytojams skaitė žinomo gamtininko Selemono Paltanavičiaus knygelę „Maži ežiuko sapnai“. Ketvirtokai surengė pačių padarytų ir iliustruotų knygelių, kuriose surašė svajoklio ežiuko sapnus, parodą.

...

Dryžuota Kiškiukė

2017 m. balandžio 24 d. prasidėjo Nacionalinė bibliotekų savaitė. Ta proga progimnazijos skaitykloje mokytoja Snaigė Varanauskienė skaitė pamokančią istoriją „Dryžuota Kiškiukė“ iš Jurgos Baltrukonytės knygelės „Filmukai“. Jaunieji aktoriai, būrelio „Žaidžiame teatrą“ nariai, istoriją suvaidino veido mimika ir kūno judesiais. Gražus būrys renginio dalyvių atidžiai klausė, stebėjo ir nuoširdžiai atsakė į užduotus klausimus.

...

Eilėraščių skaitymo popietė

Bibliotekos skaitykloje 2017 m. kovo 9 dieną vyko eilėraščių skaitymo popietė, skirta Kovo 11-ajai. Mokytoja Dalė Venslovienė, bibliotekininkės ir vaikai skaitė poetų Vytės Nemunėlio, Prano Raščiaus, Aldonos Elenos Puišytės, Danutės Jovaišienės eiles apie Lietuvą. Mokiniai iliustravo mokytojos į knygelę įrištą P. Raščiaus eilėraštį „Gimtinė“.

...

Žaisliukas Kalėdų eglutei

2016 m. gruodžio 7 dieną į biblioteką susirinkę pailgintos darbo dienos grupės vaikai gamino žaisliukus Kalėdų eglutei. Renginį organizavo bibliotekos vedėja Loreta Žilienė. Pirmokai iš popieriaus gamino paukštelius. Vaikai karpė, lankstė, spalvino. Jiems padėjo mokytoja Dalė Venslovienė, bibliotekininkės ir šeštokės. Mokiniai pagamino net po kelis paukštelius, kurie „nutūpė“ ant šventinės eglutės šakų.

...

Dalyvaukime akcijoje „Knygų Kalėdos“! Dovanokime knygas mokyklos bibliotekai!

Mieli Šaltiniečiai,

Knyga gali pakeisti gyvenimą: įkvėpti, padėti atsakyti į klausimus, spręsti problemas, jaustis stipresniam, kovoti už savo teises ir ateitį. Todėl šiemet akcija „Knygų Kalėdos“ atsiliepia į kampanijos „Už saugią Lietuvą“ kvietimą mažinti socialinę atskirtį. Šių metų akcijos tema – knygos, kurios keičia gyvenimą.

Dovanokime knygas – įkvepiančią, pamokančią, patariančią, motyvuojančią literatūrą. Akcija „Knygų Kalėdos“ skatina bendrauti ir dalytis knygomis su tais, kuriems jų trūksta, dalytis ta knyga, kuri kažkuriam skaitytojui parodys naujus kelius, atvers gražesnius horizontus. Tikime, kad net ir pačiuose skurdžiausiuose namuose gali gyventi knyga, įkvepianti savo skaitytojus – vaikus, tėvus ar net visą šeimą – keisti savo gyvenimą taip, kaip jiems norisi.

Prašytume ir mokyklos bibliotekai padovanoti bent po vieną naują knygą iš kiekvienos klasės.

Daugiau informacijos apie akciją ir knygas rasite www.knygukaledos.lt ir socialinėje paskyroje „Facebook“ @knygukaledos.

Skaitykime, dovanokime ir dalinkimės!

Akcijos knygų su 20 proc. nuolaida ieškokite knygynuose Humanitas, Knygų namai, Pegasas, Vaga ir Sofoklis bei prekybos tinklų IKI ir RIMI Hypermarket parduotuvėse. Taip pat portaluose Debesuganyklos.lt, Knygynas.lt, Knygos.lt, Knygukatalogas.lt, Knyguklubas.lt, Niekorimto.lt, Manoknyga.lt, Pegasas.lt, Sofoklis.lt ir Tikraknyga.lt bei Lietuvos pašto skyriuose.

...

Šiaurės šalių bibliotekų savaitė 

2016 metų lapkričio 14–20 dienomis „Šaltinio“ progimnazijos biblioteka jau 14 kartą dalyvavo tarptautiniame projekte „Šiaurės šalių bibliotekų savaitė“. Projekto metu sutartu laiku tūkstančiuose Šiaurės ir Baltijos šalių bibliotekų, mokyklų, ikimokyklinio ugdymo įstaigų vykta Šiaurės šalių literatūros skaitymai. Projektą rengia Asociacijų Norden Sąjunga, remia Šiaurės ministrų taryba. Šių metų savaitės tema – „Ateitis“.

Pirmąją savaitės dieną mokiniai, mokytojos, bibliotekininkės, jaukiai degant žvakutėms, balsu skaitė norvegų rašytojo Stian Hole kūrinį „Garmano vasara“, kalbėjo apie Šiaurės ir Baltijos šalis, diskutavo apie ateitį, į nupieštas žvaigždes surašė savo svajones. Savaitės atidaryme kūrinį skaitė ir inscenizavo 3b klasės mokiniai ir mokytoja Vida Baronienė.

Antrąją Šiaurės šalių bibliotekų savaitės dieną pailgintos darbo dienos grupės vaikai ir mokytoja Dalė Venslovienė bibliotekos skaitykloje klausė istorijos apie Muminuką ir žvaigždę, pasislėpę už širmos vaidino su pieštais ir ant pagaliukų pritvirtintais herojais, padėjo Muminukui sugalvoti norus. 2b klasės mokiniai lankėsi vaikų literatūros skyriuje „Žalioji pelėda“ ir ten klausė mokytojos Aušros Klevečkienės skaitymo, piešė ant jūros akmenukų. 6a klasės mokiniai ir mokytoja Jolita Graičiūnienė per geografijos pamoką kalbėjo apie tolimą šaltąją Grenlandiją.

Trečiadienį istorijos mokytoja Ramunė Liesytė ir 5b klasės mokiniai dalyvavo pamokoje-diskusijoje „Kas laukia Baltijos jūros ateityje?“, kalbėjo, ką reikėtų daryti, kad jūra būtų mažiau teršiama.

Pokalbių vakare „Žinutė tėvams“ aštuntokai, lietuvių kalbos mokytoja Jolanta Švėgždienė ir skaityklos bibliotekininkė Aldona Banienė aktų salėje skaitė Selmos Lagerliof kūrinio „Portugalijos karalius“ ištrauką, diskutavo apie tėvų ir vaikų ryšį. Mokiniai ir mokytoja atsinešė savo vaikystės nuotraukų, kalbėjo, kaip svarbu išsakyti savo tėvams, kokie jie yra brangūs ir mylimi. Kai kurie aštuntokai net panoro atsisėsti į ,,Karštąją kėdę“ ir paskambinti savo tėveliams, kad galėtų garsiai jiems pasakyti, kaip juos myli. Tai buvo itin jaudinanti akimirka.

5-ų klasių mokiniams mokytoja Liucija Lašinienė vedė lietuvių kalbos pamokas „Knyga sujungia praeitį, dabartį, ateitį“.

Savaitę visų klasių mokiniai, paskatinti tikybos mokytojos Getos Pečiulienės, ant popierinių baladžių rašė mintis bei palinkėjimus ir kūrė knygą „Laiškai ateities kartoms“. Buvo organizuotos knygų, plakatų, žemėlapių parodos, skirtos Šiaurės šalims ir jų rašytojams.

Mokykloje jau tapo gražia tradicija organizuoti Šiaurės šalių bibliotekų savaitę ir balsinį skaitymą.

...

Knygai apie Mikę Pūkuotuką – 90 metų

2016 m. spalio 14 dieną sukako 90 metų, kai buvo išleista pirmoji britų rašytojo Aleno Aleksanderio Milno knyga apie Mikę Pūkuotuką. Šia proga bibliotekos skaitykloje buvo surengta knygelių ir žaislų paroda. Pirmųjų klasių mokiniai išgirdo bibliotekininkės pasakojimą apie Mikės Pūkuotuko atsiradimo istoriją, ekrane vartė skenuotą knygelę „Mikė Pūkuotukas. Naujoji Riuko auklė“ bei klausėsi pasakos, kurią skaito aktorė Ilona Balsytė (knygelė su kompaktiniu disku), taip pat grožėjosi paveikslėliais. Vaikai galėjo pavartyti bei paskaityti ir kitas knygeles apie mieląjį meškiuką ir jo draugus, pažaisti su mažais žaislais personažais.

A. A. Milno knygos apie Mikę Pūkuotuką dvelkia tyrumu ir gerumu, žavi komizmu, juokas kyla iš vaiko prigimties imitacijos. Apie šias knygas dar yra sakoma, kad tai vaikų kambario pasaulio žaidimas. Yra fantastikos, bet gili ir turinio esmė.

...

Atnaujinta: 2020-06-17