Biblioteka

BIBLIOTEKOS DARBO LAIKAS

Abonementas

Pirmadienį–ketvirtadienį | 7.45–16.30 val.

Penktadienį | 7.30–15.00 val.

Pietų pertrauka | 11.30–12.00 val.

Skaitykla

Pirmadienį–trečiadienį | 8.00–17.00 val.

Ketvirtadienį | 8.00–17.30 val.

Penktadienį | 8.00–14.00 val.

Pietų pertrauka | 12.00–12.30 val.

 

Bibliotekos vedėja – Loreta Žilienė

El. paštas biblioteka@saltinio.panevezys.lm.lt

 

rekomenduojama-literatura.docx
naudojimosi-biblioteka-taisykles2016.docx

Naujai gautos knygos bibliotekoje laisvalaikio skaitymams

Rekomenduojamų perskaityti knygų sąrašas vasarai

 

BIBLIOTEKOS RENGINIAI

Knygų Kalėdos 2017

Direktorė Zina Stripeikienė, Mokinių taryba ir bibliotekininkės dėkojame visiems, prisidėjusiems prie akcijos „Knygų Kalėdos 2017“. Biblioteką papildė net 84 knygos (sąrašą pridedame). Kviečiame apsilankyti bibliotekoje ir skaityti naujausias knygas.

Knygų Kalėdos 2017. Akcijos dalyvių ir knygų sąrašas.

Šiaurės šalių bibliotekų savaitė

Mažųjų skaitymai „Dėdė Rudenėlis“

2017 m. spalio 26 d. mažieji pirmokėliai bibliotekoje dalyvavo skaitymuose „Dėdė Rudenėlis“.

Skaitomiausios knygos bibliotekoje 2016–2017 m. m.

Gegužės 22–31 dienomis vyko skaitomiausių mokyklos bibliotekos knygų rinkimai.

Išrinktos vienos iš mokinių labiausiai skaitomų knygų:

1. Žutautė L. Kakė Makė ir pavogtas laikas. – Vilnius: Alma littera, 2015. – 34 p., iliustr.;

2. Žutautė L. Kakė Makė ir svajonių gimtadienis. – Vilnius: Alma littera, 2016. – 36p., iliustr.;

3. Knister. Ragana Lilė apverčia mokyklą aukštyn kojomis. – Vilnius: Spauda. – 87 p.;

4. Mcadows D. Gintareinė – oranžinė fėja. – Vilnius: Alma littera, 2006. – 78 p.;

5. Russell R. Prietrankos dienoraštis. – Vilnius: Alma littera, 2013. – 321 p.

...

Aktyviausiai 2016–2017 m. m. skaitę mokiniai, gavę bibliotekos padėkas:

Sprainaitytė Skaistė, 3a klasė;

Ryliškytė Goda, 3b klasė;

Grigaravičiutė Milena, 6b klasė;

Dubauskaitė Eglė, 6c klasė.

Dėkojame jiems ir taip pat 1-ųjų klasių mokiniams, aktyviai lankiusiems biblioteką.

...                  

4a klasės mokinių piešiniai, skirti Nacionalinei bibliotekų savaitei

Nacionalinės bibliotekų savaitės skaitymai

Maži ežiuko sapnai

4b klasės mokiniai ir mokytoja Lina Andrikonytė 2017 m. balandžio 26 d. bibliotekos skaitykloje klausytojams skaitė žinomo gamtininko Selemono Paltanavičiaus knygelę „Maži ežiuko sapnai“. Ketvirtokai surengė pačių padarytų ir iliustruotų knygelių, kuriose surašė svajoklio ežiuko sapnus, parodą.

...

Dryžuota Kiškiukė

2017 m. balandžio 24 d. prasidėjo Nacionalinė bibliotekų savaitė. Ta proga progimnazijos skaitykloje mokytoja Snaigė Varanauskienė skaitė pamokančią istoriją „Dryžuota Kiškiukė“ iš Jurgos Baltrukonytės knygelės „Filmukai“. Jaunieji aktoriai, būrelio „Žaidžiame teatrą“ nariai, istoriją suvaidino veido mimika ir kūno judesiais. Gražus būrys renginio dalyvių atidžiai klausė, stebėjo ir nuoširdžiai atsakė į užduotus klausimus.

...

Eilėraščių skaitymo popietė

Bibliotekos skaitykloje 2017 m. kovo 9 dieną vyko eilėraščių skaitymo popietė, skirta Kovo 11-ajai. Mokytoja Dalė Venslovienė, bibliotekininkės ir vaikai skaitė poetų Vytės Nemunėlio, Prano Raščiaus, Aldonos Elenos Puišytės, Danutės Jovaišienės eiles apie Lietuvą. Mokiniai iliustravo mokytojos į knygelę įrištą P. Raščiaus eilėraštį „Gimtinė“.

...

Žaisliukas Kalėdų eglutei

2016 m. gruodžio 7 dieną į biblioteką susirinkę pailgintos darbo dienos grupės vaikai gamino žaisliukus Kalėdų eglutei. Renginį organizavo bibliotekos vedėja Loreta Žilienė. Pirmokai iš popieriaus gamino paukštelius. Vaikai karpė, lankstė, spalvino. Jiems padėjo mokytoja Dalė Venslovienė, bibliotekininkės ir šeštokės. Mokiniai pagamino net po kelis paukštelius, kurie „nutūpė“ ant šventinės eglutės šakų.

...

Dalyvaukime akcijoje „Knygų Kalėdos“! Dovanokime knygas mokyklos bibliotekai!

Mieli Šaltiniečiai,

Knyga gali pakeisti gyvenimą: įkvėpti, padėti atsakyti į klausimus, spręsti problemas, jaustis stipresniam, kovoti už savo teises ir ateitį. Todėl šiemet akcija „Knygų Kalėdos“ atsiliepia į kampanijos „Už saugią Lietuvą“ kvietimą mažinti socialinę atskirtį. Šių metų akcijos tema – knygos, kurios keičia gyvenimą.

Dovanokime knygas – įkvepiančią, pamokančią, patariančią, motyvuojančią literatūrą. Akcija „Knygų Kalėdos“ skatina bendrauti ir dalytis knygomis su tais, kuriems jų trūksta, dalytis ta knyga, kuri kažkuriam skaitytojui parodys naujus kelius, atvers gražesnius horizontus. Tikime, kad net ir pačiuose skurdžiausiuose namuose gali gyventi knyga, įkvepianti savo skaitytojus – vaikus, tėvus ar net visą šeimą – keisti savo gyvenimą taip, kaip jiems norisi.

Prašytume ir mokyklos bibliotekai padovanoti bent po vieną naują knygą iš kiekvienos klasės.

Daugiau informacijos apie akciją ir knygas rasite www.knygukaledos.lt ir socialinėje paskyroje „Facebook“ @knygukaledos.

Skaitykime, dovanokime ir dalinkimės!

Akcijos knygų su 20 proc. nuolaida ieškokite knygynuose Humanitas, Knygų namai, Pegasas, Vaga ir Sofoklis bei prekybos tinklų IKI ir RIMI Hypermarket parduotuvėse. Taip pat portaluose Debesuganyklos.lt, Knygynas.lt, Knygos.lt, Knygukatalogas.lt, Knyguklubas.lt, Niekorimto.lt, Manoknyga.lt, Pegasas.lt, Sofoklis.lt ir Tikraknyga.lt bei Lietuvos pašto skyriuose.

...

Šiaurės šalių bibliotekų savaitė 

2016 metų lapkričio 14–20 dienomis „Šaltinio“ progimnazijos biblioteka jau 14 kartą dalyvavo tarptautiniame projekte „Šiaurės šalių bibliotekų savaitė“. Projekto metu sutartu laiku tūkstančiuose Šiaurės ir Baltijos šalių bibliotekų, mokyklų, ikimokyklinio ugdymo įstaigų vykta Šiaurės šalių literatūros skaitymai. Projektą rengia Asociacijų Norden Sąjunga, remia Šiaurės ministrų taryba. Šių metų savaitės tema – „Ateitis“.

Pirmąją savaitės dieną mokiniai, mokytojos, bibliotekininkės, jaukiai degant žvakutėms, balsu skaitė norvegų rašytojo Stian Hole kūrinį „Garmano vasara“, kalbėjo apie Šiaurės ir Baltijos šalis, diskutavo apie ateitį, į nupieštas žvaigždes surašė savo svajones. Savaitės atidaryme kūrinį skaitė ir inscenizavo 3b klasės mokiniai ir mokytoja Vida Baronienė.

Antrąją Šiaurės šalių bibliotekų savaitės dieną pailgintos darbo dienos grupės vaikai ir mokytoja Dalė Venslovienė bibliotekos skaitykloje klausė istorijos apie Muminuką ir žvaigždę, pasislėpę už širmos vaidino su pieštais ir ant pagaliukų pritvirtintais herojais, padėjo Muminukui sugalvoti norus. 2b klasės mokiniai lankėsi vaikų literatūros skyriuje „Žalioji pelėda“ ir ten klausė mokytojos Aušros Klevečkienės skaitymo, piešė ant jūros akmenukų. 6a klasės mokiniai ir mokytoja Jolita Graičiūnienė per geografijos pamoką kalbėjo apie tolimą šaltąją Grenlandiją.

Trečiadienį istorijos mokytoja Ramunė Liesytė ir 5b klasės mokiniai dalyvavo pamokoje-diskusijoje „Kas laukia Baltijos jūros ateityje?“, kalbėjo, ką reikėtų daryti, kad jūra būtų mažiau teršiama.

Pokalbių vakare „Žinutė tėvams“ aštuntokai, lietuvių kalbos mokytoja Jolanta Švėgždienė ir skaityklos bibliotekininkė Aldona Banienė aktų salėje skaitė Selmos Lagerliof kūrinio „Portugalijos karalius“ ištrauką, diskutavo apie tėvų ir vaikų ryšį. Mokiniai ir mokytoja atsinešė savo vaikystės nuotraukų, kalbėjo, kaip svarbu išsakyti savo tėvams, kokie jie yra brangūs ir mylimi. Kai kurie aštuntokai net panoro atsisėsti į ,,Karštąją kėdę“ ir paskambinti savo tėveliams, kad galėtų garsiai jiems pasakyti, kaip juos myli. Tai buvo itin jaudinanti akimirka.

5-ų klasių mokiniams mokytoja Liucija Lašinienė vedė lietuvių kalbos pamokas „Knyga sujungia praeitį, dabartį, ateitį“.

Savaitę visų klasių mokiniai, paskatinti tikybos mokytojos Getos Pečiulienės, ant popierinių baladžių rašė mintis bei palinkėjimus ir kūrė knygą „Laiškai ateities kartoms“. Buvo organizuotos knygų, plakatų, žemėlapių parodos, skirtos Šiaurės šalims ir jų rašytojams.

Mokykloje jau tapo gražia tradicija organizuoti Šiaurės šalių bibliotekų savaitę ir balsinį skaitymą.

...

Knygai apie Mikę Pūkuotuką – 90 metų

2016 m. spalio 14 dieną sukako 90 metų, kai buvo išleista pirmoji britų rašytojo Aleno Aleksanderio Milno knyga apie Mikę Pūkuotuką. Šia proga bibliotekos skaitykloje buvo surengta knygelių ir žaislų paroda. Pirmųjų klasių mokiniai išgirdo bibliotekininkės pasakojimą apie Mikės Pūkuotuko atsiradimo istoriją, ekrane vartė skenuotą knygelę „Mikė Pūkuotukas. Naujoji Riuko auklė“ bei klausėsi pasakos, kurią skaito aktorė Ilona Balsytė (knygelė su kompaktiniu disku), taip pat grožėjosi paveikslėliais. Vaikai galėjo pavartyti bei paskaityti ir kitas knygeles apie mieląjį meškiuką ir jo draugus, pažaisti su mažais žaislais personažais.

A. A. Milno knygos apie Mikę Pūkuotuką dvelkia tyrumu ir gerumu, žavi komizmu, juokas kyla iš vaiko prigimties imitacijos. Apie šias knygas dar yra sakoma, kad tai vaikų kambario pasaulio žaidimas. Yra fantastikos, bet gili ir turinio esmė.

...

10 skaitomiausių bibliotekos knygų

Mokiniai išrinko skaitomiausių mokyklos bibliotekos knygų dešimtuką 2015–2016 m. m.:

  1. Funke C. „Šiurpiomis vaiduoklių pėdomis“;
  2. Kiney J. „Nevykėlio dienoraštis“;
  3. Rusell „Prietrankos dienoraštis“;
  4. Žutautė L. „Kakė Makė ir didelė tamsa“;
  5. Knister „Ragana Lilė apverčia mokyklą aukštyn kojom“;
  6. Knister „Ragana Lilė beria burtus“;
  7. Disney „Donaldas ir kiti“;
  8. Žutautė L. „Kakė Makė ir didelė tamsa“;
  9. Žutautė L. „Kakė Makė ir pabėgusios ausys“;
  10. Wendelken B. „Trys Paulos ieško Kuniberto“.
Atnaujinta: 2018-01-19